Ментор

Мета платформи «Тареус» – надавати платні онлайн-послуги у сфері езотерики, духовного зростання. Досвідчені ментори чекають на зустріч з вами. Записатися на консультацію просто. Три кроки відділяють вас від неї: реєстрація, обрання ментора, запис на онлайн-сесію. Будемо раді допомогти.

Розпочати
Ментор

Розкрийте ваш потенціал

Менторство – потужний інструмент особистого та професійного розвитку. Його допомога важлива в періоди, коли слід прийняти важливе рішення, наприклад, про зміни у професійній сфері. Менторські сесії онлайн на порталі «Тареус» – ефективна допомога тим, хто хоче розпочати нову справу чи змінити життя. Роль ментора в такий період неоціненна.

Роль менторства в особистому розвитку

Слід зразу відзначити, що ментор онлайн – це не психолог і не коуч. Він, скоріше, наставник, якій може надати відповіді на запитання та цінні поради. Це людина з багатим досвідом та досягненнями в тій чи іншій сфері. Тому він є для підопічного:

 • наставником у сфері особистого розвитку;
 • експертним фахівцем у галузі знань, які цікавить учня;
 • джерелом корисної інформації;
 • мотиватором до дій, на які не вистачає рішучості. 

Тісна співпраця з ментором може бути порівняна з пошуком відповідей у Google. Але у нього вчитися цікавіше, бо він пройшов та прожив все те, чому вчить. У нього є відповіді, яких не має жодна пошукова система.

Головне, що слід пам’ятати, коли отримали бажану експертну підтримку, – він не буде щось робити за вас. Тому слід налаштовуватися на щоденну сумлінну працю в вибраному напрямку. Лао-Цзи сказав: «Шлях у тисячу лі починається з першого кроку». Зробив його, не зупиняйтеся, а мотивація та підтримка наставника скоротить шлях до мети. 

Важливість особистого зростання та саморозвитку

Новий рівень у кар’єрі, особистій сфері, грошах не настає просто так. Якщо ви незадоволені чимось у житті, слід починати шлях вперед і вгору. Якщо людина живе у старих думках, емоціях, знаннях, нічого не робить для особистого та духовного розвитку, то й результат буде той самий. Тому особистий розвиток завжди слід ставити на перше місце, якщо бажаєш змін у житті.

Як ментор може допомогти в розвитку особистості

Експерт не буде чомусь вчити та перевіряти знання. Він не вчитель, тому не чекатиме від учня результату. Якщо той не готовий, – ніхто не допоможе. Але, оскільки він вкладає в учня свій час, досвід, енергію, він має право чекати на адекватні дії. Зазвичай це мотивує молодшого партнера тандему щось робити в обраному напрямку.

Допомога спирається на:

 • професійні поради;
 • рекомендації відносно читання потрібних книг та інших навчальних джерел;
 • обмін досвідом;
 • допомогу у плануванні особистих цілей та кроків до них;
 • інші засоби мотивації;
 • емоційну підтримку.

У кожного наставника особливі методи надихання підопічного. Наприклад, він може познайомити з потрібними людьми, поділитися корисними зв’язками. Тому так цікаво взаємодіяти з експертами, бо кожен з них – непересічна людина. Спілкування з нею завжди має позитивний вплив на того, хто мріє досягти чогось у житті.

Кар’єрний розвиток за допомогою менторства

Краще за все у цьому напрямку працює індивідуальний супровід. В такому випадку наставник зосереджений на особистих цілях, бажаннях однієї людини, чого не буває у колективному варіанті. Добре, якщо процес побудовано на взаємному бажанні рухатися далі, на довірливих особистих стосунках.

Як менторство впливає на кар’єрний розвиток

Наставництво ефективне у стартапах, бізнесі, IT-сфері. В ньому використовуються всі вищевказані методи. Найкращий кар’єрний ріст отримує учень, якщо він та коуч мають спільну зацікавленість у проєкті. 

Приклади успішних історій кар’єрного зростання завдяки менторству

У травні 2022 року в Україні було розпочато проєкт Women For The Future. Він мав надихнути жінок на реалізацію потенціалів, початок нової кар’єри, віру в себе тощо. Багато його учасниць змінили життя, знайшли роботу в нових сферах зайнятості. Їм допомогли поради експертів, розмови для натхнення, підтримка жінок, які змогли зрушити з місця, досягти бажаних змін у кар’єрі та житті. 

Підтримка та мотивація в онлайн-менторстві

Віртуальне (дистанційне) менторство повністю збігається із запитами суспільства та розвитком технологій. Завдяки онлайн-сесіям і консультаціям людина отримує можливість залучити в наставники експерта з іншого міста або країни. Взаємодія відбувається онлайн, в чатах та при індивідуальних зустрічах.

До них треба готуватися обом сторонам. Наставнику слід знати основний запит учня, а тому не можна перекладати відповідальність за свій особистий шлях до успіху на когось. Треба дуже добре розуміти:

 • навіщо вам допомога;
 • чого ви чекаєте від наставника;
 • чи готові ви змінюватися і робити кроки до успіху під його наглядом.

Наразі мати таку людину модно, але цей підхід не має нічого спільного із суттю менторства. До його послуг слід звертатися лише тим, хто відчуває потужний внутрішній поштовх та бажання досягти нового рівня особистого, професійного, духовного розвитку.

Розгляд ролі ментора як партнера та мотиватора

Експерт зазвичай вчить на своєму досвіді, тому найкращий варіант стосунків з ним – спільний проєкт. Якщо обидві сторони зацікавлені в ньому, то прикладають максимум зусиль. У такому випадку кожна сторона «прокачує» свої здібності з подвоєною силою.

Як це працює, наприклад, у сфері програмування? Підтримка відомого експерта дає новачку стимул рухатися, розвиватися у професії. Отримання знань, передача зв’язків, акценти на ключові питання роботи над проєктом дозволяють програмувальнику-«джуніору» скоріше опановувати професійні вміння, розвинути комунікативні здібності, щоб діяти злагоджено з командою. 

Розвиток навичок та здібностей з ментором

Хороший наставник навчає учня того, що вміє сам. Це робиться толерантно й послідовно. Добитися успіхів їм допомагає загальна мета. Учень має можливість:

 • використовувати поради досвідченого експерта, щоб не наробити помилок;
 • заощадити час і скоротити шлях до ривка у кар’єрі;
 • забезпечити зниження стресу завдяки підтримці, що дуже важливо при освоєнні професії чи підключенні до нового проєкту.

Наставник отримує новий дослід та кейс, випробовує свої підходи в наставництві.

Стосунки ментора та учня у плануванні та придбанні нових навичок

Слід пам’ятати, що ваш досвідчений помічник не є тренером. Його підтримка і досвід корисні лише наполегливій людині, яка вирішила чогось досягти. Менторство робить цей крок вперед та вгору більш ефективним, тому що забезпечує:

 1. Прискорення отримання знань. Те, на що учень витратить рік, з наставником можна засвоїти за 4–6 місяців.
 2. Запобігання помилкам та хибним крокам. Завдяки досвіду вчителя кількість помилок учня знижується в рази, що дає впевненість у собі, підтримує належний емоційний стан
 3. Персональне спрямування допомоги. Програма взаємодії з учнем складена з урахуванням його індивідуального запиту. Тому й процес удосконалення йде у вірному напрямку.
 4. Мотивацію, підтримку. Коли людина бачить, що в неї вірять, це надихає і підштовхує до ще більш старанної праці.

Зазначення галузей, де менторство особливо корисне

Такими сферами є:

 • професійна – формування навичок, спрямованих на кар’єрне зростання;
 • бізнес та стартапи – розвиток нової власної справи та масштабування тої, що існує;
 • академічна – допомога в напрацюванні soft skills у викладанні та науці. 

Менторство буває груповим та індивідуальним. У ньому використовуються офлайн-зустрічі або онлайн-сесії. Вони можуть бути більш або менш формальними. Це залежить від стилю спілкування наставника.

Створення чіткого плану досягнення мети

До експертів звертаються на різних етапах змін:

 • на початку кар’єри;
 • при зміні фаху;
 • при відкритті власного бізнесу чи стартапу;
 • під час змін у житті, коли потрібна підтримка у визначенні нової мети;
 • при моральному виснаженні.

Наставник починає зі знайомства з учнем та з його запитом. Тому план досягнення цілей завжди буде особливим, індивідуальним, з урахуванням стартових умов.

Процес планування кроків для досягнення поставлених цілей

План створює учень, тому що він краще знає, чого хоче. Експерт – людина зайнята й не може втрачати час. Він долучається, якщо бачить, що дійсно може допомогли. Учень має довести, що він готовий рухатися вперед. Тоді наставник коригує заплановані ним кроки з урахуванням досвіду та знань. 

Ефективне прийняття рішень з ментором

Він тому й може допомогти, що:

 • має експертні знання, досвід та глибоке бачення проблеми;
 • не зациклюється емоційно на помилках, не плекає комплекс невдахи;
 • може піднятися над проблемою учня й зайняти позицію спостерігача.

Це дає обом розуміння, що потрібно зробити, щоб змінити реальність так, як хочеться..

Методи, які допомагають приймати обґрунтовані рішення

Серед інструментів, які використовує ментор, слід виділити:

 • аналіз становища;
 • відповіді на запитання;
 • бесіди, у яких ментор передає особистий досвід;
 • знайомство з учнями, які вже змінили життя на краще завдяки досвіду та порадам Майстра.

Має сенс усе, що надає підтримку, досвід, формує високу самооцінку, допомагає зберегти фізичне здоров’я у складний період змін. Велику силу має фідбек ментора, його підтримка та похвала. Це має великий вплив на емоційне благополуччя учня. Інколи важко втриматися в доброму настрої, тому роль ментора дуже важлива. 

Ментор онлайн – потужний мотиватор та порадник. Він допоможе розробити оптимальну дорожню карту до вашої мети. За допомогою ментора пройти її можна швидко та ефективно, бо він дозволить вам використовувати його досвід, знання, мудрість, поради, зв’язки. 

Мета платформи у сфері езотерики «Тареус» – надавати платні онлайн-послуги у сфері езотерики, духовного зростання. Досвідчені ментори чекають на зустріч з вами. Записатися на консультацію просто. Три кроки відділяють вас від неї: реєстрація, обрання ментора, запис на онлайн-сесію. Будемо раді допомогти. 

Розпочати

Наш блог

Що таке безумовне кохання?
Що таке безумовне кохання?
Ви стара душа?
Ви стара душа?
Як долати труднощі в житті
Як долати труднощі в житті
Живі Сеанси проти ШІ
Живі Сеанси проти ШІ
cat